Звіт бібліотеки
про проведену роботу в рамках
Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек-2023

        Україна-наша рідна країна. Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Вічний символ український-золотий колос пшениці, що тягнеться до чистого неба. Однак сьогодні наша держава змушена протистояти російському агресору, виборюючи у тяжкій кровопролитній боротьбі право на суверенітет та незалежність. Тому пріоритетними напрямками в системі виховної роботи навчальних закладів усіх рівнів акредитації в умовах сучасних викликів являється національно-патріотичне виховання молоді.
    Шкільна бібліотека, як структурний підрозділ навчального закладу, має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.
    Тому можна зазначити, що бібліотека «Лідеру» сприяє об’єднанню зусиль педагогічного колективу, бібліотеки та батьків щодо виховання у підростаючої молоді почуття патріотизму, пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю.
    Слід зазначити, що виховання громадянина-патріота не можливе без формування у свідомості школяра цілісної системи цінностей. Так, з погляду на педагогічну спадщину Василя Сухомлинського, прирощувати поняття патріотизму необхідно совісністю, яку називав стрижневою і такою, що визначає решту людських якостей; повагою до людини загалом, любов’ю до сім’ї, до рідного міста / села, до природи, до рідної мови, почуттям обов’язку, відповідальності й вірності Батьківщині, працелюбністю і прагненням брати активну участь у її перетворенні, ненавистю до її ворогів, бережливим ставленням до природи [63: Т. 5, с. 229–239]. Також поняття патріотизму невіддільне від мови народу, з яким ідентифікує себе патріот.
Таким чином в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек бібліотечні працівники «Лідеру» Плотнікова О.В. та Рак І.І. спрямували свою діяльність на виховання в учнів загальнолюдських цінностей, таких як гуманізму, милосердя, духовності, естетичної, трудової, економічної культури, здорового способу життя; свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина; а також на популяризацію української культури, виховання мовного етикету, глибокої поваги до державної рідної мови, виховання любові до рідного краю, пробудження інтересу до його історичної спадщини, до людей, які творять історію рідного краю, популяризацію книги та читання, а також виявленню творчого потенціалу та його розвитку у школярів.
         До означених напрямів шкільна бібліотека долучилася проведенням низки заходів, які відповідають сучасному формату, і цим самим забезпечила умови для реалізації гасла місячника: «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», а саме:
1.вернісаж учнівських фотоетюдів «І справді, осінь-незвичайна, І що не крок-то тайна, тайна…»;
2.     етнографічна мандрівка «Вареник-національний бренд українців»;
3.     поетичне намисто «Любов до тебе, Україно, найкращий в світі оберіг»;
4.     марафон на кращу фотозону «Живи, Україно, живи для краси!»;
5.     інтерактивний кардмейкінг: виготовлення листівок, присвячених Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек;
6.     гра-вікторина «Моя Батьківщина-Україна»;
7.     Година милосердя присвячена Всесвітньому дню захисту тварин» «Ми відповідальні за тих, кого приручили»;
8.     Нон-стоп (палітра ідей у кольорі та слові) «Якою ти бачиш Україну через 10 років»;
9.  Творча зустріч, присвячена 70-літньому ювілею смілянського поета-гумориста А. Горбівненка, Веселий лірик, чи ліричний гуморист»
10   Бесіда-застереження «Як побороти булінг»
11.    Мотиваційний рядок до Дня писемності та мови «Мова-квітка народу, не ламай її»
12.  Успішний мотиваційний лист: лайфхаки та рекомендації в рамках Міжнародного проєкту             ВільноХаб
13.Благодійна акція «Подаруй бібліотеці українську книжку!»;
Були оформлені:
14. книжкова виставка «Україно, ти для мене диво!»;
15. тематична полиця до 185-річниці Н.-Левицького «Пишу те, що бачив і що знаю»
 

Немає коментарів:

Дописати коментар