Творчість лідерців

          


Природа-невичерпне джерело виховання
 
        Фотовернісаж "Осінь в край наш завітала і чарівним пензлем все розмалювала", який пройшов в Смілянському ліцеї "Лідер" в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом : "В нас єдина мета-Батьківщина свята, нездоланна ніким і ніколи", об'єднав шкільну молодь, не байдужу до краси природи своєї маленької Батьківщини. Таким чином бібліотечні працівники не лише спонукали школярів до творчої діяльності, яка сприяла активізації естетичних смаків, спотережливості , а й стала хорошим тренінгом для зняття психологічного напруження та тривоги у дітей та дорослих. Адже доведено, що природа являється невечерпним джерелом краси, творчого натхнення, морального і духовного вдосконалення, а тому безперечно є головним чинником формування патріотизму у підростаючого покоління.



                     
Казка виховує, казка навчає! 

Лідерці читають казки В. Сухомлинського

 Юні поціновувачі літературної спадщини В. Сухомлинського долучилися до участі у Всеукраїнській мережевій бібліотечній акції "Читаємо казки В.Сухомлинського".
Можливо, казки великого Учителя запалять у маленьких книголюбів іскру допитливості та пробудять в їх серцях споконвічні людські чесноти, такі як, доброту, милосердя, відповідальністть, працелюбність, любов до рідної землі, до свого роду, повагу до батьків та до людей старшого покоління, почуття гідності та честі. Адже на важливість казки у виховному процесі вказували багато психологів та педагогів, в тому числі, К. Ушинський. На їх думку, казка має привернути увагу дитини, збагатити життя, стимулювати її уяву, розвивати інтелект, допомогти зрозуміти саму себе, свої бажання та емоції, а акож висловити все це словами. Діти, виховані на казках, мають більший словниковий запас, більш точно відчувають мову і краще володіють нею. Тому для маленьких читачів казки В.Сухомлинського служать духовним орієнтиром в бурхливому життєвому морі, а для батьків та втихователів-настільною книгою у вихованні дітей.

В.Сухомлинський неоодноразово наголошував,
що через казку
легше донести до дитини думку, здивувати, викликати бажання виразити себе, свої почуття й думки словом. Казка-це думка, втілена в слово. Вона запалює вогник дитячої творчості. Шкільна бібліотека НВК "Лідер" активно долучилася до Всеукраїнської мережевої бібліотечної акції "Читаємо казки В. Сухомлинського". Найбільш активними її учасниками стали учні 2-А класу (класний керівник Левченко О.О.) та 3-Б (класний керівник
Карчевська А.А.).


Великий педагог В. Сухомлинський вважав, що казки формують перші навички людяності у взаєминах один з одним, виховують духовні цінності, бережлтве ставлення до природи. Для юних читачів НВК "Лідер" завідувачем бібліотеки Плотніковою О.В. була проведена низка заходів, присвячених літературній спадщині видатного педагога для дітей. Духовне багатство казок В. Сухомлинського не залишило байдужими маленьких поціновувачів книги та їх батьків. Тож вони активно долучилися до
Всеукраїнської мережевої бібліотечної акції "Читаємо казки В. Сухомлинського". Адже літературна спадщина відомого педагога вважається саме тим невичерпним джерелом людяності та добра, до якого можна приходити за порадою. Педагогіка Сухомлинського залишається актуальною і сьогодні.


  Горить, палає памя'ті свіча ! 

Участь лідерців у флешмобі, присвяченому річниці В. Симоненка

    

Вічно жива поезія В.Симоненка по сьогоднішній день збирає своїх прихильників та поціновувачів. Зворушлива та майстерно вибудована віршована палітра поета-шістдесятника не залишає байдужими читачів різних вікових категорій. Серед таких є читачі і бібліотеки Смілянсьокго ліцею "Лідер": Соломія Білан (2-А), Софія Дубовик (2-А), Світланана Ситник (6-А), Аліна Хлівна (ІІ-І), Ліля Ситник (ІІ-І) курс. Юні декламатори своїм проникливим читанням творів Симоненка засвідчили свою участь
у флешмобі на вшанування пам'яті Великого Українця - Василя Симоненка, який проходить з 13 грудня 2021 по 8 січня 2022 з ініціативи Черкаської обланої бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка.


    

    В рамках проведення флешмобу на вшанування пам'яті Великогого Українця - Василя Симоненка "Горить, палає пам'яті свіча - і слово Симоненка пломеніє!" з 13 грудня 2021 року по 8 січня 2022 року пропонуємо до вашої уваги поезію В. Симоненка у виконанні учнів ліцею "Лідер": вірш
«Ти знаєш, що ти -людина?» у виконанні Маші Перехрест, 6-А клас, вірш Василя Симоненка «Малюсі" у виконанні Вероніки Яшник,4-Ф курс, вірш В. Симоненка "Компаньйонка"у виконанні Яни Маловічко, 4-Ф курс.

 Знади свою книжку! 

Участь лідерців у Національному тижні читання

     


 
Всім відомо, що книга − це одно із чудес, що придумало людство.
Книги дарують радість, переповнюють щастям, надихають на хороші вчинки, збагачують знаннями, навчають правильно жити, любити життя і самих себе, поважати ближніх, ставати добрішими і мудрішими.
Головне- знайти свою книгу!


     




Українська об'єднує! 

Участь лідерців у літературно-мистецькому конкурсі

    Бібліотека ліцею "Лідер" долучилася до участі у міському молодіжному літературно-мистецькому онлайн-конкурсі "Українська об'єднує" з нагоди Міжнародного Дня рідної мови, який відбувся 17 лютого з ініціативи ЦМБ імені О. Журливої.
Свої творчі доробки на конкурс представили учениця ІІ-І курсу Аліна Хлівна в двох номінаціях: літературный перформенс (декламування вірша В. Симоненка "Україні"), вокал (пісня "Україна") та учениця IV-Ф курсу Маша Нестеренко в номінації літературный перформенс (декламування авторського вірша "Моїй Україні")

     

Шевченківська весна-2019

В житті шкільної бібліотеки стало традицією щороку вшановувати творчість нашого земляка Т.Г. Шевченка, а разом з тим виявляти нові дарування серед учнів-читачів. На цей раз поціновувачів різнобічних талантів Великого Кобзаря зібрав затишний митецький салон «Творча палітра Шевченка, який організували та провели в рамках Шевченківського тижня завідувач шкільної бібліотеки Плотнікова О.В. та вчитель української мови та літератури Приходькіна К.І.
Учасники салону, учні 4-8 класів, об’єдналися в творчі групи поціновувачів Шевченка-художника та Шевченка-поета. Знавців життєвого шляху Кобзаря представляла група біографів-краєзнавців, а юні майстри сценічного мистецтва об’єдналися в групу театралів. Господинями салону були Олеся Воронюк та Діана Шпаченко (6Б клас). На початку заходу перед учасниками та гостями були поставлені ключові питання: Хто він, Тарас Шевченко? Чому його творча спадщина до сьогоднішнього дня привертає увагу, вивчається та досліджується?
Так, віртуальну мандрівку до Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» розпочала ліричними рядками аматорського віршу учениця 5Б класу Анна Ткаченко. А юні краєзнавці-біографи Поліна Забожан та Оксана Недопас (6Б) повели присутніх шляхами дитинства та юності Тараса, де він утверджувався як художник та поет.
Цікава розповідь ведучих про те, як Шевченко розвивав в собі хист маляра-живописця, налаштувала присутніх переглянути презентацію Яни Маловічко (ІФ курс) «Шевченко-художник». Виступ поціновувачів Шевченка-живописця продовжили юні художники школи Лєра Федун, Олеся Яненко, Єва Литвин (4А), Лєра Жежер, Даша Якубович, Даша Трубіна (6Б), які презентували свої малюнки до віршів Т.Г. Шевченка.
Юні поціновувачі поетичного генія Кобзаря представили на суд слухачів досить серйозні твори поета, які не втратили своєї актуальності і в наш час: Вероніка Яшник (ІФ, «Якби ви знали, паничі…», Осії, гл 14» ), Олександра Денщикова (5А, «Три душі» із твору «Великий льох»), Софія Артеменко (4А «Зоре, моя вечірняя…»), Артем Дахно (4Б, «У нашім раї на землі…»). Завершив виступ читців-декламаторів Андрій Дралов, учень 4Б класу віршом Т.Шевченка «Учітеся, брати, мої..,», який є одночасно заповіддю-зверненням до нас, сучасників.
Ведучі салону познайомили із драматургічною спадщиною Шевченка, розповіли про дружбу з відомими акторами його часу, після чого юні театрали, учні ІФ курсу (Ліза Борщ, Вероніка Яшник, Яна Маловічко, Іван Соколов, Олексій Колюка), представили інсценізацію уривку із поеми Шевченка «Наймичка».
Єдності та любові, до чого і закликає братів-українців Великий Кобзар, побажали всім присутнім учениці 6Б класу Оксана Кузьменко та Анжеліка Кузьменко піснею «Зеленеє жито, зелене…». Завершилася творча зустріч інтерактивною вправою «Що ти знаєш про Шевченка?»


__________________________________________________________
Конкурс селфі "Поезія на ходу"




                          

Немає коментарів:

Дописати коментар